Rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

6.00 - 8.30 Schodzenie się dzieci do przedszkola; kontakty indywidualne z rodzicami; zabawy i czynności swobodne podejmowane z inicjatywy dzieci, rozmowy indywidualne z dziećmi, obserwowanie dzieci podczas zabaw.

8.30 - 8.45 Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe z elementem śpiewu; czynności higieniczno-porządkowe - doskonalenie czynności samoobsługowych.

8.45 - 9.15    Śniadanie

9.15 - 10.30 Zajęcia zorganizowane i zaplanowane realizujące zagadnienia podstawy programowej, prowadzone w sali lub na powietrzu.

10.30 - 11.30 Pobyt na świeżym powietrzu - wycieczki, spacery, zabawy na placu przedszkolnym - swobodne i organizowane; obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe, ogrodnicze.

11.30 - 12.00     Obiad

12.00 - 14.00 Zapewnienie dzieciom różnych form relaksu  (dzieci najmłodsze leżakowanie). Słuchanie bajek literackich i muzycznych . Zajęcia dodatkowe.

13.45 - 14.15     Podwieczorek

14.30 - 16.30. Tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zdolności i zainteresowania dzieci, indywidualna praca wyrównawcza, prace użytkowe i porządkowe związane z estetyką pomieszczeń; zabawy swobodne w sali lub ogrodzie,
kontakty z rodzicami.

Zajęcia dodatkowe:

Język angielski - poniedziałek i piątek

Rytmika - wtorek, czwartek

Religia- poniedziałek, środa